viber share image

Майски Празници в Истанбул 2026г.

Дати

22.05.2026 

Програма

Дестинация:
Турция
Вид:
Екскурзии
Транспорт:
Автобус

Майски празници в Истанбул 

Дата: 22.05.2026г. - 25.05.2026г. 

1 ден - София – Пазарджик – Пловдив – Димитровград – Капитан Андреево – Истанбул

Отпътуване от гр.София около 20.00 ч. от паркинга пред стадион Васил Левски;

21.45 ч. гр.Пазарджик от бензиностанция Макс Оил на магистралата;

22.00 ч. от гр. Пловдив – бензиностанция ОМВ до хотел С. Петербург; 

23.00 ч. Димитровград бензиностанция Макс Оил; Преминаване на ГКПП – Капитан Андреево – Капъ Куле.


2 ден
Истанбул

Пристигане в гр. Истанбул рано сутринта. Настаняване в хотела след 14.00 ч. (В случай, че има свободни стаи в момента на пристигане, настаняването става веднага, но ако няма багажа се оставя на рецепция и настаняването става след 14.00 ч). Свободно време или 

По желание включване в екскурзия: до Балат и Църквата Свети Стефан

Отправяме се към желязната църква "Свети Стефан". Тя е осветена на 8 септември 1898 г. от Екзарх Йосиф. Тогава сградата, заедно с обзавеждането и струват на Българската държава около 1 млн. златни лева. Уникалната постройка от метал, проектирана от арменския архитект Ховсеп Азнавур, е била изработена в Австрия от металургичната фирма "Вагнер", а елементите на конструкцията са пренесени с железница и са тежали около 500 тона. Били са сглобени на място. Дължината на църквата е 32,5 м, а ширината - 12,5 м. След това свободно време за разходка из кокетните улички с разноцветни сгради на квартал Балат, където ще може да се опита невероятното турско кафе приготвено на пясък.
Прибиране в хотела. Свободно време. 

Вечерта по желание / срещу допълнително заплащане/ вечеря на яхта с богата атракционна програма, неограничени напитки ( алкохолни и безалкохолни), ориенталски танци, бели денс и традиционен турски фолклор.
Нощувка.

3 ден - Истанбул
Закуска. Отпътуване до пристанището за разходка с корабче по Босфора / по желание срещу допълнително заплащане/. Обиколката започва с преминаване покрай европейския бряг на Босфора, великолепните султански дворци „Долмабахче” и „Чираан” до крепостта „Румели Хисар” и един от символите на града - „Девическата кула”. По време на пътуването се виждат и къщите, в които са снимани част от прословутите турски сериали.

По желание / срещу допълнително заплащане/ : Екскурзия до Таксим и кулата Галата Отправяме се към площад Таксим  – сърцето на Истанбул. Тук ще имаме възможност да се разходим по пешеходния булевард Истиклял, известен със своите магазини и ресторанти. Продължаваме към  Кулата Галата, известна  също като Galata Kulesi Museum, емблематичен символ, разположен в квартал Галата. Считана за една от най-старите кули в света и за един от символите на Истанбул, кулата Галата (Galata Kulesi) е включена във временния списък на световното културно наследство на ЮНЕСКО през 2013 г. Кулата Галата, една от най-важните структури, които изграждат силуета на Истанбул, е била използвана като дългосрочна противопожарна наблюдателна кула и е наречена Пожарната кула Галата. Свободно време за разходка и кратка пауза за кафе и известният чизкейк в района на Галата.

Връщане в хотела. Свободно време или

По желание (срещу доплащане) посещение на най-голямата джамия в Турция - Чамлъджа и МОЛ WATERGARDEN İSTANBUL. Отпътуване около 16.30 ч. за Азиатската част на града с преминаване по първият мост над пролива Босфор, където се посещава Буюук Чамлъджа Джамия, след което продължаваме към  WATERGARDEN İSTANBUL – със светлинното шоу на пеещите фонтани. Изключителна хореография на вода, светлина, лазерни ефекти и музикално шоу. Басейнът е разположен на площ от 5 хиляди квадратни метра в сърцето на Watergarden Истанбул и се смята за "най-големият" басейн в Европа.Връщане в хотела. Нощувка.

4 ден
- Истанбул – Одрин – България
Закуска. В 8.30 ч. Отпътуване за България. Кратка почивка в Одрин. Отпътуване за България. Вечерта пристигане в съответните градове.

 

Дата:

Цена на човек

в двойна стая

Цена за трети възрастен в

двойна стая

Единична

стая

1во дете :

00 – 05.99 г

1во дете:

06 – 11.99 г

22.05 – 25.05. 2026 г. 

 235 лв. / 120,15 евро

 235 лв. / 120,15 евро

 на запитване

 135 лв. / 69,02 евро

 185 лв. / 94,58 евро

Цената включва

         Tранспорт с комфортен туристически автобус;

-        2 нощувки със закуски в хотел *** в района на Аксарай, Лалели 

-        Местен екскурзовод на български език;

-        Мед. застраховка на " Евроинс АД“  с асистанс с покритие 5000 евро., за лица до 65г.

-        Водач от фирмата по време на пътуването.

Цената НЕ включва

        Eкскурзия до Балат и Църквата Свети Стефан – 20 евро / възрастен/; 15 евро / деца до 11.99 г. /

-        Вечеря на яхта по Босфора с алкохолни и безалкохолни напитки без лимит - 55 евро/ възрастен/; 30 евро  / деца 04 – 11.99 г./ 

-        Разходка с корабче – 25 евро /възрастен/; 15 евро/ деца до 11.99 г./ 

-        Екскрузия до площад Таксим и кулата Галата - 15 евро ; 10 евро / деца до 11.99г./

-        Посещение на WATERGARDEN ISTANBUL и джамията Чамлъджа 20 евро ; 15 евро / деца до 11.99г./ 

-        Входни такси за посещаваните обекти не са включени в цените на екскурзиите

Забележка

Забележка: допълнителните екскурзии се провеждат при мин 20 записани туристи.

МИНИМАЛЕН БРОЙ УЧАСТНИЦИ: 40 човека

СРОК ЗА УВЕДОМЛЕНИЕ: при не достигнат на минимален брой туристи: 7 дни преди датата на отпътуване.

Туроператор “ Лъки Холидей БГ ЕООД ” е застрахован по смисъла на чл. 97, ал.1 от Закона за туризма в застрахователна компания ЗАД“ Лев Инс“ 

Необходими документи: лична карта / задграничен паспорт със шест месечна валидност от датата на отпътуване: няма санитарни и медицински изисквания за страните по маршрута.
За пътници, чиито лични карти са издадени преди повече от 10г. преминаването на ГКПП Капитан Андреево може да бъде извършено само с валиден паспорт. 

Срокове за плащане: указан в офертата и договора.

Туроператорът си запазва правото за промяна в цените при покачване на горива, такси и валутни курсове!

Застраховка „Отмяна от пътуване“: предоставяме възможност за сключване на допълнителна  застраховка “Отмяна на пътуване” по чл. 80, ал. 1, т.14 от Закона за туризма, покриваща разходите за анулиране на пътуването, за съкращаване и прекъсване на пътуването, поради здравословни причини на пътуващия, негови близки, неотложно явяване на дело, съкращаване от работа и др. Стойността на застраховката се изчислява на база крайна дължима сума по договора, като има значение и възрастта на Потребителя. В зависимост от възрастта на туриста стойността на застраховката е между 3% и 8% върху крайната дължима сума по договора за организирано пътуване.

Изпрати запитване